Annak, hogy valaki autó tulajdonosnak mondhatja magát, vannak előnyei, és hátrányai is. Előnye, hogy a kocsi mindig kéznél van, így bárhova el tudunk könnyű szerrel jutni. Hátránya viszont, hogy egy sor költséget is jelent a tulajdonosának. A biztosítás, a súlyadó, a tankolás, a szervízeltetés, és a szükség esetén felmerülő műszaki problémák megjavíttatása, vagy cseréje, ezek mind-mind szinte állandó plusz költséget vonnak maguk után. Érdemes bizonyos időközönként a gumiabroncsaink állapotát is leellenőrizni, valamint nagyon figyelni a kinti hőmérsékletváltozást, és nem utolsó percre hagyni a gumik cseréjét.
Sokan gondolják úgy, hogy nem bajlódnak mindig évszakváltáskor a gumiabroncsok cseréjével, egyszerűbben megoldják a problémát, ha négyévszakos gumikat választanak. Fontos azonban tudni, hogy míg nyáron a négyévszakos gumik jól teljesítenek, télen már kevésbé megbízhatóak a nagyon zord időjárási viszonyok mellett. Éppen ezért, csak abba az esetben ajánlják a négyévszakos gumikat használni fagyos és havas időben, ha az autót ilyenkor keveset használjuk. Érthetően, autógumi vásárlása előtt mindenki arra kíváncsi, hogy mennyiből úszható meg ez a „kaland”, hiszen egy teljes garnitúra abroncs cserének azért van költsége. A cél mindig az, hogy minél többet spórolni tudjunk, ám vannak olyan helyzetek, mikor érdemes többet rászánni valamire. A gumiabroncsok pedig higgyék el, ilyenek! Az olcsó négyévszakos gumi is megbízható? részletei…